| kdngbgk a întrebat:

Sunt fata, am 15 ani si fac scoala in strainatate. Este un baiat care ma baga mereu in seama, mai mult sau mai putin "diferit" sau "ciudat" fata de restul, dar nu intr-un sens prea rau laughing
Intr-o zi a trebuit sa lucram in perechi de cate 2 iar eu stateam singura intr-o banca din spate si apoi el a venit langa mine sa lucram impreuna, plus ca de cate ori ma vede ma saluta chiar daca eu nu ii raspund. In alta zi a deschis google translate si a pus "te iubesc" si a dat drumul la sunet si s-a auzit in toata clasa, am inceput sa rad. Plus ca imi mai face complimente uneori, o data a zis ca ii place cum imi sta parul. 2 prieteni de ai lui mi-au dat cerere pe facebook, le-am acceptat-o, si la scoala mi-a zis ceva in legatura cu facebook-ul, nu-mi amintesc exact, si m-a intrebat daca i-as accepta cererea daca ar da, iar eu i-am raspuns cu "poate" laughing Apoi a zis ca ii place poza mea de profil. Uneori mai arunca cu chestii mici in mine si se face ca nu el. Mi-a zis de 2 ori daca merg cu el la banchetul de la sfarsitul anului.
Iar una din partile ciudate ale lui. A desenat pe o hartie niste sâni si apoi m-a intrebat ce sunt laughing Am inceput sa cred ca e putin psihopat, adica, de ce ar vrea sa auda asta din gura mea?
In fine, intrebarea mea e: credeti ca e atras de mine? Eu as spune, ca sa fiu sincera, ca aspectul lui nu se incadreaza in tiparele mele, dar totusi ma simt atrasa de el, intr-un anume fel. Nu inteleg de ce si cum...

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

1.Din ceea ce spui tu aici se vede ca este atras de tine sau cel putin te simpatizeaza cat de cat.

Nimeni nu face complimente doar de dragul de a face complimente...
Spune asta tuturor fetelor sau doar tie? Incearca sa fii atenta si la detalii! Din acestea iti poti da seama destul de usor de sentimentele sale.

2. "aspectul lui nu se incadreaza in tiparele mele" Si care sunt acele tipare?
Vrei un "playboy" care sa te trateze ca pe o carpa?

Asa pot spune si eu ca vreau o prietena scunda, cu par lung, saten, ochi caprui dar nu fac asta si stii de ce?
Nu suntem la supermarket. Nu poti sa stii ce-ti rezerva viitorul. Cateodata alegerile cele mai bune sunt cele mai simple.
Daca te trateaza cum trebuie si daca nu este chiar 100% urat atunci merita macar o sansa.
" Nu inteleg de ce si cum..." Simplu. Cateodata iti place si felul de a fi al unei persoane, nu numai corpul.

Cat despre acele faze "ciudate" ale lui... Am si eu un amic care este asa.
Ce pot spune despre asta? Nu prea stiu, si mie mi se pare ciudat, chiar foarte ciudat cateodata dar pot spune sigur ca nu are un suflet rau sau o minte bolnava. Doar ii place sa glumeasca si cateodata nu realizeaza cat de lipsite de sens/haz sunt glumele lui.
Poate ca asa este si acest baiat.

A fost o gluma. A vrut sa vada daca te rusinezi sau daca inventezi repede un alt raspuns posibil.
Ai grija! Succes!

| kdngbgk explică (pentru RainmakerX):

Stau in banca cu el si cu o fata. Se da si la fata aia, dar mi se pare ca o trateaza mai mult ca pe o "parasuta". scuza-mi expresia, adica pune mana pe ea si ea normal ca-l refuza, dar el ii zice ca stie ca ii place laughing In fine, ce vreau sa punctez e ca nu ii face complimente, cel putin nu am auzit eu, iar mie imi face ochiul si imi da "pupa", "mimata". Ceea ce ei nu ii face, si pe ea nu a intrebat-o daca merge cu el la banchet, cel putin nu de fata cu mine. Intr-o zi a facut un gest pe umarul ei si mi s-a parut amuzant asa ca ma am inceput sa rad, iar el cand a vazut a mai facut o data. Aici vreau sa ma refer din nou la ce am zis la inceput, ca o trateaza mai mult ca pe ceva trecator. Nu stiu cat de dezvoltat e spiritul meu de observatie, dar cred ca pe mine ma trateaza cu mai mult respect. In rest, nu am vazut sa mai faca chestiile astea cu alte fete decat cu noi doua, acum nu stiu ce face el la celalate ore, unde nu sunt prezenta. Ma rog, cam asta e laughing
Multumesc pentru raspuns, mi se pare corect ce ai spus.

| RainmakerX a răspuns (pentru kdngbgk):

Atata timp cat te-a invitat pe tine si nu pe acea colega atunci inseamna ca te place mai mult pe tine.
Atunci cand ai inceput sa razi a mai facut o data deci tot ce vrea este sa iasa in evidenta, sa il bagi in seama.

Eu unul cred ca nu are cine stie ce corp asa ca incearca sa se remarce prin comportament. Ce o sa faci in continuare este treaba ta, eu unul zic ca merita o sansa cat de mica, nu are ce rau sa-ti faca.

| kdngbgk explică (pentru RainmakerX):

Fata e singurul lucru care nu ma atrage la el(nu spun ca e atat de urat incat sa vrei sa fugi de el, e doar lipsa de atractie) dar cu toate astea, il "masor" din cap pana in picioare cand il vad, si imi place ce vad. Dupa cum ai spus si tu in raspunsul anterior, cred ca tocmai felul lui de a fi ma atrage, pentru ca e diferit. Si ca sa fac abstractie la ce "simt" pentru el, mi-ar placea sa il am aproape de mine, dar nu mi-as dori o relatie. Ma simt super okay in prezenta lui.

| RainmakerX a răspuns (pentru kdngbgk):

Mda. Ceea ce spui tu este friendzone clar. Nu fii rea! Accepta acea invitatie dar daca vrea sa avanseze cu relatia ii explici frumos ca nu poti sa-l vezi decat ca pe un prieten foarte bun.