| loveyou20011 a întrebat:

Buna!
Ce faceti cand uni dintre prieteni va vorbesc pe la spate si va mai si mint uneori in fata?
Exemplu : Azi am fost cu doamna profesoara de romana la o clasa mult mai mare si cu o ora inainte doamna nea cerut sa facem o compune ca sa o citim in fata acelor elevi mai mari.
Dupa ce au citit niste colegi, a venit si randul meu in acel moment cand m-am ridicat ca sa merg in fata clasei i-am spus profesoarei ca eu am facut trei compuneri, atunci doamna ma laudat si am auzit dintr-o banca un coleg si prieten care a spus "laudaroasa" m-a deranjat, mai spune si cateva lucruri in pauze lucruri care dovedeste ca sunt gelosi.
Ce sa fac? As dori sa imi spuneti cum ati proceda voi si daca sunteti mai razbunatori o replica tare cu care sa le inchid gura ca simcer m-am si saturat.
Merciiii!

Răspuns Câştigător
| ralu676767676767689 a răspuns:

Buna... in locul tau eu nu as tace, daca stai si nu spui nimic le vei da satisfactie crede-ma am trecut si eu prin asta... ai putea zice:Baaaa eu stiam ca sunt importanta dar nici chiar asa! asta a mers si la mine sau Ma bucur ca va pasa atat de mult de minewinking Mai bine te lauzi daca ai cu ce dar e rau sa te lauzi daca tu nu stii nimic, oricum mai sunt multe replici cu care ai putea sa le dai peste naswinking

| loveyou20011 explică (pentru ralu676767676767689):

Merci, ma enerveaza rau au ajuns sa ma intrebe si daca imi cunosc toti prietenii de pe facebook Oricum chiar vreau sa le spun replicile pe care mi leai dat

| ralu676767676767689 a răspuns (pentru loveyou20011):

Asa sa faciwinking

10 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Pana mea, si gestu tau a fost cam 'ruginit' crezi ca ei nu puteau face 3 compuneri? Adica ai vrut sa le pari superioara, si pe mine m-ar fi deranjat sa fiu sincer.Asta e parerea mea. Punete in locul lor.Profesoara ce putea sa iti spuna cand i-ai zis ca ai facut 3 compuneri? Putea sa iti spuna ca nu ai facut bine? Nu putea... Tema a fost 'setata' pe o singura compunere.Normal asta e doar parerea mea.Acum tu poti trage niste concluzii, fie ele bune sau rele happy

| loveyou20011 explică (pentru Liviu):

Merci oricum, da am facut trei compuneri am avut timp si am facut nu pentru ei, pentru mine
eu am dat un exemplu, dar daca ai fi fost in locul meu sa auzi ce au spus nu te-ai fi simtit atat de bine
din nou merci, raspunsul tau mi-a dat de gandit

| Liviu a răspuns (pentru loveyou20011):

Vezi tu, tu doar ceri oamenilor sa se puna in locul tau.Dar tu intai sa faci o actiune, trebuie mai intai sa te pui in locul acelor oameni care vor 'suporta' actiunea.Ca sa iti faci o idee cum se va desfasura totul.Ca la sah, gandesti din perspectiva 'adversarului' si incerci sa anticipezi miscarea.Nui un capat de drum ca ai facut lucrul asta, pe viitor vei stii si nu il vei mai face(sau nu?) asta depinde doar de tine.Cum spuneam, capu sus, nu e un capat de tara, Toti invatam din greseliwinkingFie ale noastre, fie ale altorahappydar e mai bine cand invatam din ale altorabig grin

| loveyou20011 explică (pentru Liviu):

Merci

| 16Gabriela a răspuns:

Tu invata mai departe, ar trebui sa fii mandra ca unii sunt gelosi pe tine, si acele persoane care te barfesc nu iti sunt prieteni. Asa ca o lasi sa zica ce vrea, tu nu trebuie sa o bagi in seama.

| AdelinaClaudiaAde a răspuns:

Hei iti dau un sfat. Indiferenta doare cel mai tare. Nu-l baga in seama