| mirabela26craiova a întrebat:

Ce facultate trebuie sa fac daca vreau sa devin psiholog(si cati ani)? Si inca ceva cat de greu e? Dau funda+vot la cel mai complet raspuns si vot la restul

3 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

Facultatea de psihologie.3 ani. Fundita? E cam greu dar daca iti va placea te vei descurca.

| Andrei233 a răspuns:

Exista facultatea de psihologie (3ani)

| extrahelp a răspuns:

Ca sa devii psiholog va trebui sa urmezi niste cursuri la Facultatea de Psihologie. In Romania sunt 3 facultati bune de psihologie: la Cluj-Napoca, Bucuresti si Iasi (ma refer la stat).Cea de la Cluj-Napoca urmeaza scoala americana, iar la Bucuresti si Iasi, scoala franco-germana.
Facultatea este grea daca nu iti place, dar iti vor trebui ceva resurse materiale si vointa pentru a o termina. happy