| deadeutsa a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele de a fi:

1. Profesor de matematica

2. Psiholog

3. Medic : a) de familie
b) chirurg?

Si cat e salariul in medie si cati ani de facultate trebuie sa faci?
Vreau sa devin una dintre cele de mai sus, chiar daca mai am mult timp.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. faci 3 ani facultate + master, pe urma toata viata traiesti dintr un salariu de mizerie

2. cam 3 ani facultatea apoi ca sa castigi bine ai nevoie de niste fonduri sa iti deschizi propriu cabinet

3. 6 ani + 3-5 rezidentiat.

ca si medic de familie ai nevoie sa iti deschizi cabinet, deci investitie, ca medic chirurg ai nevoie de mult timp pana sa ajungi sa castigi bine

1 răspuns:
| Xoniaa a răspuns:

1 - inveti foarte mult si e stresant straight face ai nevoie de multa rabdare, 2 - asta ar fi bun daca tot iti plac copii, la mine la scoala in fiecare joi vine o psiholoaga poti sa cauti si tu o scoala smug 3 - de familie ar fi frumos dar chirurg nu prea, da castigi bine dar pana esti cunoscut trece un timp si ii si periculos daca gresesti.straight face