| MickeyM a întrebat:

Ce-i mai bine profil uman sau real daca ma descurc mai bine cu limbile, insa colegii mei cei mai buni sunt la real si la uman sunt doar niste tocilari? La mate nu prea ma descurc sad

Răspuns Câştigător
| MissIndependent96 a răspuns:

Si ce daca prietenii tai buni sunt la real? poate ca cei de la uman doar ti se par tocilari. daca la mate nu te descurci, nu ai ce cauta acolo. iti poti face prieteni si la alte clase, obisnuieste.te, in viata vei fi nevoit sa te desparti de anumite persoane pentru a-ti face o cariera. funda?

4 răspunsuri:
| niku93 a răspuns:

Real====> matematica, informatica, fizica, chimie, biologie, geografie
adica real= tehnologie
uman ===> Romana, filozofie, istorie...
chiar daca numai matematica este mai grea in liceu fata de cam toate materiile de la filozofie...
pe termen lung(adica la facultate), matematica este mult mai usoara decat toate materiile de la uman pentru ca matematica nu e nici pe departe atat de ambigua cum e filozofia sau literatura romana...

nici eu nu eram bun la mate. luasem 2.95 in prima sesiune la bacalaureat, dar in a doua sesiune am luat 5.15.
ce vreau eu sa spun e ca daca vrei sa inveti matematica, o inveti!

| CosminC86 a răspuns:

Uman bineinteles. acolo nu dai bac la mate si la fizica, ci dai numai romana, istorie si geografie

| Kibbuz a răspuns:

Iti recomand uman (filologie).Eu sunt la filo engleza si dau teza la romana, istorie/geogra, latina si engleza si e usor, adica mie cel putin imi este

| RaduBigiu a răspuns:

Auzi ma da tu daca te pricepi la limbi nu e normal ca te duci la un profil uman uite de exemplu eu ma pricep la matematica deci este normal ca o sa merg pe un profil real