| Christinnnee123 a întrebat:

ce inseamna cind visezi ca parintii tai, care sunt despartiti de multi ani, se impaca.
Dau FUNDA pentru cel mai rapid raspuns.

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Se spune că se vor certa iar.De obicei visezi opusul la ce o să se întâmple.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Înseamnă dorința ta de a-i (re)vedea din nou, împreună.

Mi-am amintit un citat frumos dintr-o carte, și țin să ți-l redau, așa cum mi-l amintesc:

" Visul e curtea interioară a unei închisori în care propriile dorințe, ținute o zi întreagă în chinga convențiilor, au noaptea îngăduința să se plimbe" (Pământul făgăduinței, André Maurois)

| Ichnat a răspuns:

Aici ai un dictionar de vise: http://www.visele.ro/

Cauti cuvinte cheie din visul tau(parinti, culori, locatie, cladiri, etc.) :)

| AdyAdeluş a răspuns:

Nu inseamna neaparat ceva. Tu asta iti doresti si vrei sa fie din nou impreuna. Scuze ca iti distrug speranta dar nu inseamna nimic. sad