| HasekiHurremSultan2 a întrebat:

Ce liceu trebuie sa urmez, daca vreau sa merg la facultatea de limbi straine? As dori un raspuns urgent!
FUNDA! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| TrixLuv a răspuns:

Buna! Te poti baga la un liceu de filologie-bilingv pentru orice limba vrei sa urmezi. Daca te bagi la un liceu unde profilul nu are legatura cu facultatea pe care vrei s-o urmezi iti va fi ceva mai greu pentru ca va trebui sa recuperezi pentru intrarea la facultate.
Te-am pupat :*!

2 răspunsuri:
| AndyLavy a răspuns:

Filologie. din cate stiu acolo faci multa romana si limbi straine. Insa nu prea conteaza, nu trebuie sa faci un anumit liceu ca sa te duci la o anumita facultate. Dupa terminarea liceului poti alege orice facultate vrei, insa trebuie sa te pregatesti inainte pentru admitere. Daca ai si liceul in domeniu este un atuu, si iti va fi mai usor dupa, insa nu este ceva obligatoriu. Bafta.

| bybyshor18 a răspuns:

Un profil de filologie