| TheDarkQeen13 a întrebat:

ce mancaruri ma ingrasa si de cate ori sa mananc pe zi? va rog,...

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La vârsta ta nu trebuie să te îngrași ori să slăbești, ci să mergi pe o alimentație bogată în fructe și legume cât mai proaspete, carne slabă, cereale și pâine integrală, ceaiuri depurative, lactate degresate, etc.
Să ai trei mese principale pe zi și două gustări, la ore cât mai fixe.
Practică un sport de masă, http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Buna. Pentru a slabi trebuie sa renunti la paine,paste fainoase,dulciuri,bauturi acidulate, cel mai bine este sa renunti la orice fel de suc! Daca ai pofta de suc iti iei un mar sau orice fruct vrei tu si ti-l prepari acasa happy. Fara prajeli,daca nu poti incearca sa reduci consumul. Mananca multe fructe,legume,supe,peste fript, piept de pui. Poti manca si ou fiert, dar nu mult, o feliuta-doua de branzahappy, iaurtel slab in grasimi... Incearca sa asociezi orice mananci cu legume..Bea 2l de apa pe zi. Si poti incepe sa faci si sport,daca nu cumva faci deja. Poti alerga seara prin parc sau pe unde poti tu, poti face genoflexiuni, abdomene, poti sari coarda, daca ai role te poti da cu ele, ajuta... Pe langa astea trebuie sa ai si multa ambitie happy!
Succes!
*-*

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Imi cer scuze,am citit gresit intrebarea! Fast-food-urile ingrasa,painea alba,pastele fainoase, dulciurile, carnea grasa, sucurile acidulate, alcoolul. Dar eu nu iti recomand sa consumi toate astea. Consumi toate aceste prostii si te poti trezi cu cine stie ce probleme. Mai bine consulti un nutritionist.
*-*

| TizZu15 a răspuns:

Shaorma,Kebab,ceafa de porc.
Sunt mai multe alimente care te pot ingrasa.winking

| noname2021 a răspuns:

Pai...deobicei mancarea de la fast-food, prajeala si tot felul', si sa nu uitam dulciurilewinking mananca mai des si mai putin si fa si sport in caz ca vrei sa slabestiwinking

| sparky34 a răspuns:

Mananca ceva bazat pe proteine gen carne, peste, oua, iar mesele sa fie zilnice.

| мαrrýиєlα a răspuns:

Buna!
+ daca vrei sa te ingrasi mananca cartofi prajitii, carne, cipsuri e.t.c. orice mancare ingrasa!
Pa-pa!

| Urssuletz a răspuns:

Dulciurile sexurile sucul fast food in general mancarea nesanatoasa. poti sa le manaci orcand. funda