| PrEtTyAnGeL a întrebat:

ce parere aveti de parinti care-si bat copii? dar de expresia,, bataia e rupta din rai"?

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Cu bataie doar il provoci nu il faci sa inteleaga, parintii mei si spun sincer asta nu mint, nu m-au batut niciodata in viata lor, am ajuns un huligan? Nu, nu beau, nu fumez, nu fur din casa, fac sport si nu am anturaje proaste.
Daca sti cum sa-ti educi copilul nu va trebui sa recurgi la a-l bate, nu suport cand aud ca alti isi bat copii, din bataia luata si amintirile cand era batut copilul nu va face decat sa-si urasca parintii pe viitor.
Nu sunt de acord cu violenta, pe langa fizic psihicul va fi foarte afectat, deci nu total impotriva, cine face asemenea gesturi sper ca va primii inapoi ce merita.

1 răspuns:
| Claustrophobic a răspuns:

Eu nu sunt de acord acest lucru, mi se pare o tâmpenie. Nu acesta este felul în care un părinte ar trebui să-şi educe / pedepsească copilul. După părerea mea, părinţii care fac acest lucru sunt puţin reduşi mintal. În primul rând pentru faptul că cel mic va prinde frică şi va avea impresia că nu are voie să se exprime aşa cum doreşte. Din această cauză, el va deveni o persoană introvertită şi singuratică. Nu spun că nu e bine să fie mustraţi sau să li se explice unde au greşit, dar nu prin agresare fizică. Asta e doar părerea mea. c: