| anonim_4396 a întrebat:

ce parere aveti despre acest blog?
Este posibil? sau doar teapa? a mai facut cineva bani cu ele? Astept cat mai multe idei

http://producebaniusor.blogspot.ro/

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Adsense e o modalitate de facut bani din reclame. dar nu e chiar floare la ureche. In primul rand google nu iti da voie sa pui adsense pe orice site vrei tu. Au o politica foarte foarte stricta. Trebuie sa ai un blog cu ceva vechime (macar cateva luni) cu un numar de vizite unice pe zi, cu continut original si care respecta toate regulile lor.

odata ce obtii aprobarea lor iti poti face cont de adsense si apoi te rogi sa ai macar 1000-2000 vizitatori unici din care macar 10 sa dea click pe reclame sa faci si tu 0.2-0.3$ prapaditi acolo

| Barbu_Adita_1994 a răspuns:

Cred ca e teapa, precum unele pagini in care spune sa dai mesaj la un numar si iti ia din Euro.

| suntserios a răspuns (pentru Barbu_Adita_1994):

Adsense nu e teapta doar ca nu e asa usor cum crede lumea, e foarte mult de munca pentru cativa centi pe zi.

si paginile care iti spun sa dai mesaj si iti iau din euro nu sunt tepe. e de bun simti sa iti dai seama ca vei fi taxat cand trimiti sms aiurea nu?