| EcstasyHeroin a întrebat:

Ce parere aveti despre Emo kids?

2 răspunsuri:
| andreeutzaa a răspuns:

Sunt persoane mai sensibile care nu se regasesc in societatea de azi care a decazut total.Vestimentatia lor este ca o provocare in ceea ce privesc aparentele unei persoane.Acum toti se bazeaza pe aparenta estetica ei insa vor sa fie diversi si vor ca persoanele care ii intalnesc sa analizeze persoana lor si sa nu se bazeze pe haine sau pe piercinguri sau coafura lor.Vor sa demonstreze ca sunt stapani pe viata si pe corpul lor si ca vor sa treaca peste regulile ipocrite impuse de societate.Eu nu sunt emo dar cred ca pe tema transgresiune si neintelegere se bazeaza.

| Simona_7121 a răspuns:

Emo "pe bune" sau "imitatii"
despre cei "adevarati" cred ca au probleme de comunicare/socializare, sunt neintelesi, sau nu inteleg. Eu prin EMO nu inteleg parul ciufulit, vestimentatia neagra, etc, inteleg emotivhappy
cat despre cei care se autointituleaza "emo", mai bine nu comentezlaughing