| GanduriRatacitoareInUniversulGanditor a întrebat:

big hug Ce parere aveti despre emo kids?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Urmează un răspuns pe care l-am mai scris la o întrebare asemănătoare.
"Emo" este o modă adolescentină, demodată, făcută pentru adolescenţii teribilişti care doresc să atragă atenţia prin vestimentaţie şi alte gesturi pe care ei le consideră cutezătoare.
Cei care sunt mai puţin sociabili, mai emotivi, cu un temperament melancolic,se refulează în moda asta. Dar mi se pare depăşit să le arăţi tuturor felul tău de a fi prin vestimentaţie, make-up şi alte fapte extreme. Există destule persoane introvertite, chiar sociopate, dar nu exagerează, ţinând cu tot dinadinsul să iasă în evidenţă.
O zi bună!

3 răspunsuri:
| Anduciu a răspuns:

Niste cocalarei dornici sa atraga atentia. Poti sa fii emotiv, singuratic, etc si fara sa te machiezi ca un raton sau sa nu vezi pe unde mergi din cauza bretonului.

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Exista doua tipuri de emo:
-emo adevarati: care nu se imbraca exagerat, nu-si plang de mila pe site-uri si nu asculta TH.Ei doar sufera de depresie.
-emo falsi: care sunt cam 90%, vor doar sa atraga atentia cu look-ul lor exagerat si gesturile lor irelevante.
Bye!

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Sunt tristi, nu sunt normali