| IRanOutOfNames a întrebat:

Ce parere aveti despre telefonul LG Optimus L9? Se merita sa il cumperi?

1 răspuns:
| suităr a răspuns:

Arată IFA în această săptămână, oferind un mare şi luminos 4.7-inch display de IPS care face ca sale fraţi uite-a dreptul veronik prin comparaţie. În ciuda dimensiunii ecranului, telefonul se simte lumina, cu un profil de 8.9-milimetru.

Este important să reţineţi aici că, în ciuda fiind regele L-Series, este încă o parte din o linie de buget, şi ca atare, corpul telefonului se simte un pic plasticky şi texturate din spate a avut un pic de probleme stau rupt în loc în cele două modele (alb-negru), care ne-am jucat cu. Specwise, vorbim un procesor dual-core 1GHz, 1GB de RAM în interiorul, 4GB de stocare (expandabila prin intermediul un slot microSD) şi un 2, 150mAh baterie. Telefonului la balansoar Ice Cream Sandwich (4.0.4, să fie precise).

Receptorul luat un bezel destul de frumos, cu aparatul de fotografiat fata-cu care se confruntă pe partea de sus şi un buton de start pe jos, flancat de iluminare din spate şi butoanele de touch meniu. O mai mare, 5MP aparat de fotografiat este situat pe partea din spate a aparatului, deasupra flash. Vodafone a telefonului cu preţuri de la €50.90 subvenţionate şi €340 nesubvenţionat.