| Dia0104 a întrebat:

Ce pareri aveti despre prietenia intre baiat si fata?

8 răspunsuri:
| kobra12 a răspuns:

Nu exista asa ceva

| WorkinForThis a răspuns:

nu cred in ea. tot timpul se intampla... sa fie si altceva... ori baiatul se indragosteste de fata si fata de baiat nu ori fata se indragosteste de baiat si baiatul de fata nu.ori aman2 se indragostesc unul de altul, mereu e asa. chiar daca nu se zice.ex. fata il iubeste pe baiat si nu spune nimic. apoi ii trece. deci chiar daca se pastreaza secretul pentru aceasta atractie ea tot exista si poate dura mult sau putin.si daca e pentru 1sapt 1zi ea tot exista deci nu poate exista NUMAI prietenie intre o afat si un baiat thinking
dar, desigur, aceasta este doar umila mea parere happy

| MarYan00 a răspuns:

Hmmm..citisem mai demult un articol exact pe tema aceasta...
eu cred ca nu prea exista prietenie (amicitie) intre 2 persoane de sex opus.why? coz` nu te poti abtine (chiar inconstient faci) unele lucruri care nu ar trebui facute ca prieten.
-fata (unele din cate am vazut) poate face diferenta dintre amic si posibil partener
-baietii nu prea o fac (asta din cauza comportamentului fetelor in general)

u ce crezi? smug

ceao :p

| Dia0104 explică (pentru MarYan00):

Nu in zadar am pus intrebarea, deoarece prietenesc de ceva timp cu un baiat de la mine din clasa! Ne impacam foarte bine, stam intr-o banca, si chiar e un prieten adevarat! Dar toti in jur nu cred ca exista intre noi prietenie! Eu cred in el si cred in mine, cred ca suntem doar prieteni!

| MarYan00 a răspuns (pentru Dia0104):

Vezi. doar "crezi" laughing), dar cine stie, poate aia au dreaptate
am patit si eu..si era ca ei..pana la urma NU exista ASA ceva :pwinking

decat in urmatoarea situatie: - fata e urata
-tipu` are ceva mai bun

| Dia0104 explică (pentru MarYan00):

Sper sa nu ai dreptate!

| MarYan00 a răspuns (pentru Dia0104):

Dreptate cu ce?

| eusuntdana a răspuns:

Pai e mai bine sa fiti prieteni decat iubiti ca daca va despartiti nu mai vb daca sunteti prieteni va impacati