| Ghfdsj a întrebat:

Bună.!
Ce pot face să-mi dispară coşurile şi punctele negre?
Fundă.

Răspuns Câştigător
| butterflyone a răspuns:

Zynerit. Este o solutie scumpa dar usuca cosurile f bine si rapid.
Atat pentru. puncte negre cat si pentru. cosuri, incearca infuzii(eu de obicei le faceam cu ceai de tei), e un tratament natural si la mine da rezultate, imi fac infuzie o data pe saptamana. Mastile de castravete sunt iar bune, sau pur si simplu zeama de lamaie tamponata pe fata da rezultate.
Eu, pe langa astea, ma spal de trei ori+ pe zi cu geluri antibacteriane, gasesti in magazine si farmacii. Bafta!

| DeFaq a răspuns (pentru butterflyone):

Si eu aveam aceias problema thx!

5 răspunsuri:
| William a răspuns:

Mergi la un dermatolog si iti va recomanda niste creme care te scapa de cosuri. Sau incearca asta http://cdn05.cdn.justjared.com/......ead-02.jpg

| InTell a răspuns:

Incearca tinctura de propolis nediluata(diluata este mai putin concentrata si nici pe departe la fel de eficienta). Aplic-o de doua ori pe zi: seara, cu o ora-2 inainte de culcare pentru a o lasa sa actioneze pana dimineata si dimineata(sau dupa amiaza, in functie de programul tau), dupa curatarea fetei si las-o sa actioneze minimum 4 ore.Va ingalbeni putin pielea, dar se va lua aproape complet la spalare.In rest,e bine sa pui pe perna un prosop moale, crem, galben sau portocaliu(tinctura se va lua intr-o anumita masura pe perna, de aceea este bine sa o protejezi cu un prosop, care se curata mult mai usor).In schimb, orice ai folosi, nu iti vor trece complet decat dupa ce depasesti perioada adolescentei.Pana atunci, cu un tratament corespunzator, le poti tine sub control.

| secret13 a răspuns:

Creme,pudra,cutaden

| Ingerasulmeu18 a răspuns:

Buna. Incearca sa iti faci abureli si puneti un prosop pe cap. S-au foloseste creme de curatat de la garnier s-au clearskin happy