| xanda95 a întrebat:

Buna spuneti-mi si mie cu ce sa ma dau pe fata ca sa dispara punctele negre si cosurile rosii sau cu ceva sa le acoper nu sunt multe dar ma deranjeaza...

15 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Am gasit pe net un link in care o fata cu acnee s-a transformat in zana, in direct in 5 minute! Ia lectii!
http://www.realitatea.net/......00330.html

| ElizzaTPU a răspuns:

Eu am folosit tot felul de lotiuni dar nu mi-au disparut punctele negre. am fost la un dermatolog care mi le-a scos dupa care mi-a recomandat o creme potrivita tipului meu de ten.da le poti acoperii cu fond de ten etc dar nu mai bine le scoti?

| xanda95 explică (pentru ElizzaTPU):

Si cam cati bani iti ia sa iti scoata punctele negre si te doare?

| MirelaC a răspuns:

Http://www.plafarprodusenaturiste.ro/......a_5400.jpg
Odata aplicata, ea se usuca si se face ca o masca, se intareste.Pe cutie zice sa stai intre 1-7 ore cu ea, dar eu stau cam 2 ore:-?, apoi ma spal cu apa calduta.
Imediat ce mi-am cumparat-o m-am dat cu ea si vreau sa-ti spun ca la mine cosurile au cam disparut in 2 zile.Se mai vedeau doar foarte putin.Cu crema asta te dai doar o data pe zi si o aplici doar unde ai cosuri, nu ca ar face ceva rau daca ar fi aplicata pe toata fata(eu inainte o puneam pe toata fata si nu se intampla nimic rau), dar numai zonele problematice conteaza nu?
Recomand din suflet crema asta.E minunata, chiar isi face efectul.Eu am dat doar 6.3 lei pe ea.
Cu punctele negre..nu stiu ce sa-ti recomand; crema asta e pentru cosuri, dar dupa ce faci baie, ia un prosop mai aspru si incearca sa strangi o nara incat sa iasa punctele.La mine functioneaza..bine,nici nu am multe puncte negre, dar eu asa fac.
Paa

| allexxys a răspuns:

Hey... Incearca crepa de la plafar pentru acnee, este una foarte buna. si eu o folosesctongue
Bafta!

| cristinasotir a răspuns (pentru allexxys):

Tu ai acnee? sau se pozte folosii chiar si daca nu ai?

| xanda95 explică (pentru allexxys):

In fiecare zi dimineata si seara nu?

| allexxys a răspuns (pentru cristinasotir):

Am avut... dar acum nu mai am. Dar totusi ma dau cu ea doar dimineata si seara, pentru a ma proteja de acnee!tonguetongue

| allexxys a răspuns (pentru xanda95):

Da ma, dimineata si seara evident, dupa ce te speli pe fata cu sapun sa ai fata curata si dupa dai cu crema si o sa vezi si rezultatetongue curandbig grin
Bafta!

| cristinasotir a răspuns (pentru allexxys):

Aaa bravo. foloseste crema de galbenele.

| allexxys a răspuns (pentru cristinasotir):

Hehe. nu'mi place mirosu...

| AmaliaApetri a răspuns:

Demachiat dimineata si seara, indiferent daca te machiezi sau nu.
Gomaj de 2 ori pe saptamana, infuzie de abri, lotiune tonica...adica pe scurt, ai in vedere un ritual zilnic de ingrijire.

| Fabrizia a răspuns:

Pentru cosuri eu folosesc produse din gama Acnex Revita.le-am descoperit dupa ce am fost la un control pentru ten in salonul Apiestetic de pe C.A.Rosetti, unde il trateaza cu produse apicole (www.apiestetic.ro). Am fost foarte multumita de tratament, si continui ingrijirea si acasa cu cremele si lotiunile pe care le pot cumpara doar de acolo. In plus, nu mai folosesc prosop, doar servetele de unica folosinta, si schimb foarte des fata de perna, ca sa nu le mai provoc aparitia. ar trebui sa te ajute!

| Fabrizia a răspuns:

A

| Popa_Mihaela_1985 a răspuns:

Buna! Pentru punctele negre ai nevoie de o crema care sa acontina BHA, adica acid salicilic. Aceasta crema se aplica in mod regulat. Pentru punctele rosii poti sa folosesti brevoxyl, care se gaseste la farmacie si se aplica numai pe cosuri atunci cand apar. in rest, trebuie sa te speli pe fata dimineata si seara cu un produs bland si sa aplici o crema hidratanta buna si eventual niste uleiuri vegetale. Cauta pe net si vei gasi mai multe informatii despre cremele cu acid salicilic, despre brevoxyl si despre cum trebuie sa fie o crema hidratanta. Succes!