| goldheart a întrebat:

Buna! Ce se studiaza la logica in clasa a 9a? Este grea aceasta materie? fundita :*:*:*

Răspuns Câştigător
| Leo12 a răspuns:

Ceva ce nu o sa te ajute niciodata! Adica tot ce inveti acolo e logic si daca esti atenta de la inceput, chiar o intelegi si ajunge sa iti placa.Inveti despre cuvinte,fraze,argumente,adevar,validitate,silogisme, obversiune, conversiune etc Sunt niste chestii usor de retinut daca esti atenta in clasa si faci cateva exercitii.
Succes!

3 răspunsuri:
| madalinaioana2008 a răspuns:

Nu te speria! Sa fii atenta la prof si o sa ajunga sa iti placa. Daca nu esti atenta, cam greu pe urma.Cam asta e faza:logica e cea mai nelogica materielaughing

| Love4Music a răspuns (pentru madalinaioana2008):

II ff urata, nu inteleg nimic
baftahappy

| gaby_9393 a răspuns:

Este destul de greu...multa teorie exercitii. urat!