| eusicumine98 a întrebat:

Ce semnificatie au visele? Imi puteti da cateva elemente ale viselor care reprezinta ceva bun si altele care reprezinta raul? Credeti ca daca visez prima data un baiat pe care il plac ( tinand cont ca il plac de cateva luni si el nu stie) inseamna ceva?

4 răspunsuri:
| NiallsFutureWife a răspuns:

Visele sunt create de tine

E ceea ce gandeste subconstientul tau

Practic,tu,cand dormi te gandesti la ceva si subconsientul creaza visul

Dar visele cu dintii care cad sau cand te visezi in mireasa sau mai jtieu eu ce,visele astea care din batrani se spune ca daca visezi de exemplu ca iti cad dintii iti moare cineva din familie(P.S. mi s-a intamplat asta ),sau daca visezi sange iar e ceva rau dar nu mai imi amintesc ce se spune si daca te visezi imbracata in mireasa e un semn

Astea sunt semne eu practic asa le concep, adica Dumnezeu e sus, EL exista si ne da semne

Dar visele astea oarecare sunt gandite de tine si create de subconstient

Sper ca te-am ajutat!:*:*

| mutascu a răspuns:

Salut Zameeesteee, daca vrei sa afli semnificatia viselor tale poti sa dai un search in google.ro dupa dictionar de vise sau semnificatia viselor ori poti intra direct pe http://www.visele.ro

| VuLpiiii a răspuns:

Paii cica este o chestie din popor sau ceva de genu ca cica daca il visezi si el te viseaza.La vise care reprezinta bine sau rau depind de la o persoana la alta ce vrea sa transmita acel vis:tentatie,ura,pacat,promisiuni, minciuni, etc.De exemplu eu daca visez ceva si inca imi mai aduc aminte ce am visat caut pe dictionarul de vise fiecare semnificatie in parte si fac legatura.

| julius a răspuns:

In general ce pare a fi rau in vise este de bine in realitate si invers, citeste mai pe larg despre semnele in interpretarea viselor aici : http://interpretarea-viselor.ro si poti cauta si vise cu iubit.