| Dmdmkdksnxnxndj a întrebat:

Buna, cineva care a dat anul asta bacul și vrea să aplice la universitatea Transilvania din Brașov? Cat de popularizată e? Ultimele medii pentru facultatea asistenta sociala? Orice informație e binevenita

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Ai cautat pe siteul facultatii sau pe google rezultatele admiterii din 2022 pentru a afla ultimele medii?

| Dmdmkdksnxnxndj explică (pentru dullcat):

Da, astazi am primit și notele la bac. Unde vreau eu, la asistenta sociala admiterea se face pe baza de dosar 60% romana și 40% psihologie (materia aleasa) iar eu am 8.92 media, după calculele mele și comparat mediile anului trecut am șanse la buget, însă mi e frica sa nu vina alții cu medii și mai mari și să reseteze mediile, sa le crească și să nu intru nici la taxa nici la buget, iar daca intru la taxa (desi și asta ar fi bine) îmi e frica ca nu cumva sa nu prind loc la cămine. De asta m ar fi interesat sa știu cam cat de populara e facultatea și de cămine, nu găsesc cine știe ce informații pe net și as vrea sa îmi calculez, măcar estimativ șansele