| Alexutzapoopuic a întrebat:

Buna copii, am nevoie de un sfat, sau mai multe, deci peste o saptamana o sa plec in Italia, nu e nicio problema am mai fost pe acolo vreo 2 ani, stiu limba, no problem. Problema mea este acesta saptamana in care mama ma obliga sa merg la scoala, nu e pentru ca nu vreau sa invat, chiar imi place sa invat, ci copii, adica sunt deja in clasa a opta si totii se comporta foarte urat, multi sunt semi retardati, si nici macar nu facem scoala calumea, adica, cred ca stiti si voi cum e... si mama insista sa merg pana vinerea viitoare dar eu nu prea vad rostul, si as vrea niste metode sa racesc, sa fac febra orice, dar fara sa inghit creta ca te duci cu febra si te intorci cu operatie la creier, si nu pot nici sa ma prefac, mama ma duce direct la doctor, iar analizele mele au iesit bune, si doctorita a zis ca nu aveam motive sa fiu bolnava, am incecat si u pasta de dinti dar nu a mers, altceva mai stiiiti? funda, vot orice. help

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu inteleg de ce e un chin sa te duci la scoala, dar ii poti spune mamei tale ca te doare stomacul si capul si ca ai diaree...e nasol sa se intample asta, poate o sa i se faca mila de tine si o sa te lase sa stai acasa, alta solutie nu vad.Trebuie sa te creada cand ii spui ca te doare ceva...