| bunicisibuni a întrebat:

Craciun fericit! Am si eu o problema. Sunt clasa a8-a si urmeaza sa dau examenele ceea ce ma tot framanta. Pentru ca vreau la un liceu bun pe profilul mate-info,insa la romana nu sunt foarte buna si la mate nu sunt un copil de olimpiada,iar clasa mea e foarte slaba ceea ce inseamna ca a fi bun inseamna a fi slab fata de alti. Nu stiu am nevoie de media 8, 10 ca sa intru. Ma tot framanta si sperie si nu stiu. Nu vreau la un liceu slab. Actual fac med la romanasi la mate. La mate fac cu o profesoara super buna si care imi spune ca am avut noroc ca am ajuns la ea si mai ales ca i-am placut fiind foarte pretentioasa. Totusi imi e frica nu intru. Colegi imi spun ca intru si ca nu trebuie sa ma mai stresez, dar... Am prezentat mai pe scurt ceea ce ma framnata. Sfaturi? Pareri? Sugesti?

1 răspuns:
| Vladutz_Marco_Isac_1998 a răspuns:

Am avutsi eu aceeasi problema dar eram prost la mate iti sugerez sa alegi un liceu de industrie usoara(alimenytar, turism, etc) eu is la alimentar si oricum la job cand te angajezi nu conteaza intodeuna liceul liceul ii doar sa-l faci conteaza ce studii (studii=student=facultate) ai facut happy