| aassco a întrebat:

Buna cred ca ma place un baiat dar nu vrea sa arate adica imi arunca priviri ciudate si acum ceva timp stateam pe hol la scoala ma uitam pe geam si a venit langa mine
ce sa fac?
ma place cu adevarat?

7 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna. In primul rand vreau sa stii ca nu iti dau acest raspuns pentru a te dezamagi, ci pentru a te proteja. Uite, baietii fac chestii de genul acesta destul de des dar nu inseamna neaparat ca respectivul te iubeste daca te priveste cumva anume... Bineinteles e si acesta un semn de luat in calcul, dar nu definitoriu! Si prietena mea cea mai buna a crezut asta legat de un baiat si i-a spus ca il place iar el a facut-o sa sufere sad In plus, il cunosti? Adica va stiti bine, sunteti macar amici daca nu prieteni asa apropiati? straight face Ca sa fii cu cineva trebuie in primul rand sa cunosti persoana nu sa te uiti la ambalaj (in felul asta nu esti sigura ca e genul tau, ca te intelege si te iubeste cu adevarat ). Incearca sa stai cu el o perioada, sa deveniti prieteni si sa impartasiti diverse lucruri, sa petreceti cat mai mult timp impreuna. Contactati-va reciproc pe mess, facebook, telefon, orice. Abia dupa aceea, cand eventual mai si iesiti intai impreuna poti spune ca ar fi indragostit de tine pe bune. Am vrut sa te previn, pentru ca nu cred ca meriti sa suferi. Incearca eventual sa afli prin intermediul unui prieten de-al lui daca te place si ce crede despre tine. Succes. Eu sper sa fiti impreuna daca il placi asa mult inseamna ca merita ^_^

| Azµre a răspuns:

Nu te place, atâta timp cât nu vorbiți nu are cum să te placă.
Prin urmare socializează cu el apoi vezi dacă te place

| NorishorPhufos a răspuns:

Da, ii place de tine! Daca si tie iti place de el incearca sa ii arati si tu ca il simpatizezi si asa s-ar putea sa-si faca curaj sa-ti spuna tot ce simte pentru tine. Ai putea si tu sa vorbesti cu el sau sa ii faci ochi dulci, sa te faci interesata de persoana lui. Poate bietului baiat ii este teama ca tu nu il placi.

| Skia a răspuns:

Este posibil dar nu poti fii sigura, incearca sa vorbesti cu el sa ii vezi comportamentul ( daca e mai agitat are emotii deci inseamna ca simte cv pentru tine ) si incearca sa te intelegi cu el si sa discutati mai multwinking nu il lua direct cu intrebari pe zi ce trece o sa il poti intreba multe si daca va socializa cu tine va incepe o buna relatie de prietenie si se va strange din ce in ce mai mult happy multa bafta! funda?

| Katherineeeee a răspuns:

Pai daca se tot uita la tine mai intrebator asa...cred ca DA! Incearca sa te imprietenesti cu el si fii atenta la gesturile pe care le face in jurul tau. Daca te consideri pregatita, il poti intreba daca te place insa sa fiti doar voi 2.

| Lydiaaa a răspuns:

E evident ca te place si nu stie cum sa-ti zica si sa se apropie de tinelaughing Pai nu e mare lucru, daca si tie iti place de el, incearca sa te apropii de el si poate asa iti va marturisi si el ce simte pentru tine si poate deveniti prieteni si dupa aia cine stiesmug In orice caz, succeskiss

| NuTeLlAQ a răspuns:

Cred ca da nu stiu arata-i si tu daca il placi sau daca nu nu-i arata! asat e parerea mea! Funda happy