| Ellie1m a întrebat:

Locuiesc in Anglia de ceva timp si fac scoala acolo. Este un baiat care mereu se baga in seama cu mine, e putin mai ciudat ca om. Intr-o zi a trebuit sa lucram in perechi de cate 2 iar eu stateam singura intr-o banca din spate si apoi el a venit langa mine sa lucram impreuna, plus ca de cate ori ma vede ma saluta chiar daca eu nu ii raspund. Stau cu el in banca si cu inca o fata. Astazi a inceput sa se "dea" la fata aia, adica o tot atingea apoi a facut un gest pe umarul ei si m-a facut sa rad, apoi s-a uitat la mine, si a facut din nou. Uneori mai arunca cu chestii mici in mine si se face ca nu el, sau imi atinge parul cand stau cu spatele. Ma place?

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Mă întreb ce clasă sunteți.

| Dorotheea21 a răspuns:

Sigur te place, insa una este "placut", si cu totul altceva "iubit".
La varsta voastra, nu poate sa fie vorba despre dragoste.

| Devilgrim a răspuns:

Buna cred...

Poate ca te place sau poate nu... devil
Sau se joaca cu sentimentele tale sau nu. devil

Bafta ai grija...

| DarkVampiress a răspuns:

Si eu am trecut prin asta, de obiecei, asa fac baietii. S-ar putea sa te placa, sau, doar vrea sa iti atraga atentia de la invatat happy

| SummerTrip a răspuns:

Uite. Baietii sunt ceva mai ciudati la a-si arata sentimentele sau ceea ce simt pentru cineva.
Incearca eventual sa vorbesti cu el sau ceva daca il placi sau simti ceva pentru el, iar daca nu, ignora-l. Vazand ca nu ii dai importanta, la un moment dat se va plictisi si te va lasa in pace.
Sper ca te-am ajutat. Bafta! happy

| Ellie1m explică:

Avem 15 ani si suntem in a 9-a. Mi-am mai amintit cateva detalii, imi zice "i love you" in gluma, cred eu dar ii zice asa si fetei cu care stam in banca uneori. Dar ceva ce nu am vazut sa-i faca ei, se uita la mine si imi face un pupic sau face cu ochiul. Sau intr-o zi lucram la calculatoare si a deschis google translate si a pus "te iubesc" si a dat drumul la sunet si s-a auzit in toata clasa, am inceput sa rad si eram si jenata in acelasi timp.