| LolaMona a întrebat:

Hey deci am o colega la scoala cu care sunt in pereche. Si din prima zi cand ne-am cunoscut ne-am urat reciproc. Fiindca orice pas faceam ea si cu prietenele ei radeau de mine. Dar eram noua in dans si nu aveam de unde sa stiu. Daca stateam intr-un fel ea ma copia si impreuna radeau de mine. Si ea zicea : ce sa fac daca imi place de ea?, zicea la misto. M-am enervat atat de tare, fiindca nu am mai simtit acel sentiment niciodata, incat i-am spus unei prietene la cativa metri de tampita aia : doamne ce proasta e fata aia! Ea a auzit si imediat a venit la mine : vezi ca sunt clasa a 12-a sunt mult mai mare ca tine. Mama da ce speriata am fost. I-am zis ca nu a fost frumos cum a vorbit cu mine, si ea nega. Spunea ca ea doar imi explica cum e dansul. Si a zis ca se duce sa ma spuna la doamna ca fac fitelaughing. Acum parca s-a mai linistit cu rasul. Dar in dans la un moment dat trebuie sa stam foarte apropiate noi doua. Si ea nu vrea nici o secunda sa stea si daca o tin de spate, ca asa trebuie, ea incearca sa ma indeparteze.Eu nu am nmc cu ea dar daca ea ma uraste o urasc si eu. Acum uneori imi arunca niste priviri ciudate .....si nu inteleg ce dracu' vrea. Ce sa ii fac?

1 răspuns:
| iuliana24 a răspuns:

Multi aveam prieteni/e pe care nu ii suportam sau nu ne suporta. Dupa parerea mea trebuie sa vorbesti cu ea ca macar la dansuri sa se comporte normal, deoarece in dansuri trebuie sa lucrati in echipa. Si cred ca ce are ea este gelozie. Vrea sa te intreaca la toate ca poate tu te pricepi mai bine decat ea la unele lucruri.
Ar fi bine sa nu mai bagi in seama tot ce zice ea. (pe mine ma barfea o "prietena" pe la spate iar dupa ceva vreme m-am luat de ea ca de ce ma barfeste pe la spate iar dupa acea cearta nu am mai vorbit cu ea timp de un an de zile ( eu tin la suparare) si era colega cu mine de clasa. In tot timpul acesta ea mai incerca sa vorbeasca cu mine, dar nu am vrut sa ma impac cu ea.iar dupa un timp am acceptat). Daca vezi ca ea tot continua ar fi bine sa vorbesti cu ea si sa ii spui ca nu vrei sa se mai uite dupa tine sau sa te barfeasca... Sper ca te-am ajutat