| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca indiferenta atrage?

Buna.Astazi am iesit afara cu inca un baiat si o fata, iar de odata a aparut fostul cu un prieten de al lui cu care ma inteleg eu foarte bine.Atunci cei doi cu care eram afara s-au dus la ei si dupa am venit si eu, dar insa nu l-am salutat decat pe prietenul nostru comun si ne-am pupat pe obraz(nu avem nimic de a face mai mult decat prietenie)Atunci fostul a facut o fata, mai ales pentru ca eu nici nu l-am privit.happy...Crede-ti ca este bine? Indiferenta atrage? .pupici...Alexa :*

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

În mod normal, un bărbat sănătos nu este nici pe departe atras de indiferenţă.
Mie, în cel mai rău caz îmi provoacă repulsie, nici într-un caz atracţie sau în cel mai bun caz, îmi provoacă tot indiferenţă.
Eşti indiferentă? Înseamnă că nu mai vrei nimic de la/cu mine!
Nu ştiu cum să-ţi spun dar dacă-l vrei înapoi, tocmai ai făcut pasul decisivi în a-i demonstra că nu-l vrei înapoi ci că eşti doar o fiţoasă care crede că totul i se cuvine!

4 răspunsuri:
| freehugs a răspuns:

Ma regasesc in tine laughing
e ff bine, indiferenta doarewinkingmai ales daca s-a terminat urat tongue

| powerpuff a răspuns:

Nu cred ca ai facut foarte bine, dar oricum timpul nu il mai poti da inapoi. Momentan tot ceea ce poti face este sa astepti sa vezi daca iti va spune el ceva, iar daca il mai intalnesti il saluti si ii zambesti frumos, dar in acelasi timp indiferent. De obicei indiferenta atrage, dar aici dupa cum a spus si Summerblue te-ar putea considera cu nasul pe sus. Depinde si de cat de bine te cunoaste fostul tau prieten si motivele din care v-ati despartit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca ai facut bine. Odata ce i-ai aratat indiferenta, se va simti neglijat, neinsemnat, poate sa-i apara si gindul ca ai facut-o intentionat ca sa-l atingi, dar, in acelasi timp vor aparea ginduri de genul: probabil ca n-o mai interesez, a aparut altcineva in viata ei, se simte perfect fara mine.Se va gindi ca te-a pierdut cu totul. In acelasi timp o sa apara brusc interes si curiozitate, isi va pune intrebarile: oare are ea pe cineva? cum a putut sa ma uite asa repede daca m-a iubit? Inseamna ca nu m-a iubit? Important e ca tu sa nu cedezi usor. Nu-i lasa impresia ca poate sa plece cind are chef. Arata-i ca o poti duce minunat si fara el, ca nu e unicul barbat interesat de tine. Functionaza! Succes!

| Summerblue a răspuns:

Dupa parerea mea nu ai facut prea bine. Puteai macar sa il saluti. Asa nu o sa te mai bage deloc in seama pentru ca te crede cu nasul pe sus sau mai stiu eu cumwinking. si da cred ca indiferenta atrage dar totodata si doare happy