| AjutoameniipeTPU a întrebat:

Credeti ca la evaluarea nationala vom primii subiecte mai usoare la matematica? Deoarece la simularea nationala la matematica subiectele au fost dezastru.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dimpotriva, vor fi mai grele, fiindca simularea are menirea doar sa va pregateasca de examen, sa va arate ce se intampla la un asemenea examen, dar subiectele de la examenul propriu-zis din vara, va avea subiecte mai grele decta cele de la simulare.

Simularea a fost doar un exercitiu ca sa fiti atenti la reguli, sa nu faceti mazgaleli si taieturi pe foaie, ori semne, ca vi se poate anula lucrarea.

| Anonimul151 a răspuns:

Nu se știe exact ce se dă. Se dă ce vor ăștia de la minister că ei fac subiectele. Uneori le dau mai grele, uneori mai ușoare. Depinde...

| Mda01 a răspuns:

În tot anul se spune că simularea e mai grea ca examenul, ceea ce nu e neapărat adevarat pentru ca subiectele sunt facute in mai multe variante din care se trage unul.
Din ce am văzut, cam mereu notele la evaluare sunt mai mari ca la simulare, deci într-o orarecare măsură pot să spun că da, la examen e mai ușurel, dar nu e 100% că așa o sa fie.