| medgirl a întrebat:

Credeti in prietenie adevarata? care este punctul vostru de vedere fata de CEI MAI BUNI PRIETENI, PRIETENIE ADEVARATA?

Răspuns Câştigător
| PurpleLadybug a răspuns:

"Cand spui "Ce mm faci? / Pe unde esti?" inseama ca vorbesti cu'n prieten pe care'l iubesti". Eu consider chestia asta mai mult decat adevarata. un prieten adevarat iti da o palma dupa cap cand incepi sa o iei razna, nu te paraseste. Un prieten adevarat pretuieste ficare moment cand rade cu tine, nu face tot posibilul sa plece. Un prieten adevarat stie cand sa te injure si pe ce ton sa o faca. un prieten adevarat te citeste ca pe o carte, numai atunci cand te priveste. Cand ceri ajutorul uni prieten adevarat, nu exista maine. Prietenul adevarat iti ofera umarul lui sa plangi cand ai nevoie + o batista bonus, iar apoi incearca sa nu te mai lase sa plangi niciodata. Un prieten adevarat nu ar face nimic sa te raneasca. Un prieten adevarat nu ar incerca sa te schimbe. Un prieten adevarat ti'ar accepta gusturile indiferent de cat de ciudate ar fi. Un prieten adevarat stie sa-ti dea un sut in fund atunci cand te opresti de la ceva ce iti doreai de mult timp. orice sut in fund e un pas inainte. Un prieten adevarat e cel care te trezeste fara nicio remuscare la 3 dimineata sa-ti spuna ce pereche de pantofi/ cat a fost scorul la fotbal, sau pur si simplu ca nu avea ce face. Un prieten adevarat e acela care stie sa te accepte cum esti tu, si este pur si simplu EL de fiecare data cand ai, sau nu nevoie de elhappy
Take carepeace sign

2 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Exista prietenie adevarata. Si bineinteles ca nu vreau altceva decat asta. Mereu incerc sa ii cunosc pe ceilalti cat mai bine. Si fac asta pana gasesc in cineva un prieten adevarat. Pe cei care se dovedesc a fi ce vreau eu ii primesc in viata mea. Pe ceilalti ii resping.

| sίмρℓε☻кι∂a a răspuns:

Inaimte credeam da` dupa ce mi-a facut pr mea si mi-am cerut iertare de 2 ori si am vrut sa ne impacam...nu prea mai cred in prietenia adevarata. Dar inainte chiar credeam. Deci prietenia adevarata este fake. dupa parerea mea.