| Emma97 a întrebat:

Buna:*cu ce ma poate afecta energizantul adica la varsta mea de 14 ani...big grin

funda pentru cel mai bun raspuns:*

2 răspunsuri:
| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Eu m-am lasat de energizante.In primul rand, pentru ca contine taurina(urina de taur) si e foarte scarbos.In al doilea, pentru ca creaza dependenta si vrand ceva din ce in ce mai tare decat energizantul fiindca nu isi mai face efectul, risti sa te apuci de droguri.E o prostie!
Bye!

| Heng a răspuns (pentru Silviix3):

Nu este adevarat. Taurina nu este urina de taur si nici sperma, asa cum cred unii. Ceea ce poate nu toată lumea știe este faptul că taurina din băuturile energizante este o substanță sintetică, produsă de companiile farmaceutice și nu este derivată din produse animale, cum ar fi din taur.Este un acid aminoetilsulfonic care il produce si organismul nostru.