| NoName_5754 a întrebat:

Cum as putea sa am mai multa inceredere in mine? Adica, nu stiu am ajuns deja intr-un stadiu cand nu ma mai suport eu pe mine datorita neincrederii.Multi mi-au zis ca arat foarte bine si de multe ori si eu realizez asta, dar cum nu mai primesc complimente o zi de la nimeni gata ma simt deja urata.Nu stiu de ce am mereu nevoia de afirmare de la cei din jurul meu in legatura cu felul in care arat.Si ce e si mai culmea, ca mereu daca o prietena primeste un compliment simt ca o invidiez si nu stiu de ce, as vrea sa ma bucur pentru ea din toata inima, dar pur si simplu nu pot.Nu stiu de ce sunt asa, dar vreau sa ma schimb pentru ca lucrurile ma distrug pur si simplu mental. Pot sa zic ca am ajuns dependenta de parererile celorlalti.sigh

Răspuns Câştigător
| byby_8418 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa-ti pese de parerea celorlalti fiindca tu esti cea importanta si daca nu te apreciezi singura nimeni nu te va mai aprecia si nu trebuie sa fii invidioasa daca cineva primeste un compliment si tu nu pentru ca daca tie iti place nu trebuie sa le placa si celorlalti

1 răspuns:
| xWeasel a răspuns:

Pai uite eu de exemplu fac ce vreau indiferent ce zic ceilalti nu-mi pasa ca rad daca rad ei si eu rad sau daca altii rad de mine si eu rad de ei trebuie sa faci la fel simtete bine traiesteti viata