| IsJustMe007 a întrebat:

Hey! Am o problema si simt nevoia sa vorbesc cu cineva...Sunt intr-o rel de 10 luni cu un baiat.Problema e ca il ultimele luni m-am schimbat de nu ma mai cunosc nici eu,adica eu,tipa care iesea mereu in club,afara,zambea din orice,facea glume,tipa de gasca care eram, acum nu ma mai recunosc, de 5-6 luni cred ca nu am mai iesit in club pentru ca lui nu ii place si daca ma duc singura se supara pe mine(sa nu intelegeti ca e vreun tocilar dar nu ii place lui sa iasa in cluburi,el e genu"mai bine la scara cu toti baietii decat acolo",foarte rar iese)toti imi zic ca m-am schimbat! Cand eram certata cu el,in ziua aia nu mancam,nu zambeam,nu vorbeam cu nimeni,pur si simplu nu stiu ce s-a intamplat cu mine! Stiu ca sunt indragostita si e prima mea iubire dar prea m'a schimbat,simt o dependenta de el, daca fac ceva trebuie sa'i spun lui, la orice ma gandesc parca imi vine sa ii spun.cum as putea sa scap de aceasta "dependenta",nu vreau sa nu il mai iubesc,dar vreau sa fiu eu cea dinainte, acum parca nici numai imi vine sa ma machiez sau sa ma imbrac frumos, pur si simplu arunc ce gasesc pe mine iar inainte daca nu stateam o jum de ora in fata dulapului si 1 ora in oglinda nu ieseam din casa si ma simteam mai bine in pielea mea,mai frumoasa,acum parca nici mie numai imi place cum arat, am slabit din cauza zilelor in care ma stresam, am cearcane de la serile nedormite si o neliniste in suflet...Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

E bine ca ai inceput sa-ti aduci aminte de tine, sa stii, nimic nu e intamplator!

Se pare ca exista un semnal de alarma pe care il trage subconstientul tau, oferi prea mult si ai inceput sa te pierzi pe tine!

Asta nu inseamna sa oferi mai putin de acum incolo, ci sa tii cont si de persoana ta.Pentru ca existi si am senzatia ca ti se ofera ceva mai putin decat ti-ai dori...e doar o senzatie,poate gresesc. Cert este ca ar trebui sa te regasesti.
Nu schimba nimic,decat ceea ce te nemultumeste la tine!

Respira adanc si aduna-te,ingrijeste-te,cauta-ti prietenii,inca nu organiza iesiri impreuna,dar arata-le ca nu i-ai uitat si ca-i pretuiesti,doar nebunia primei iubiri te-a surghiunit putin in ultima vreme!

Vorbeste cu ei,te vei regasi pe tine,cauta-ti prietenele,amintiti-va impreuna de cum erai,de zilele petrecute impreuna si stabileste mici pauze zilnice in care sa nu te vezi cu iubitul tau,neimpuse,dar necesare,in care sa poti face toate aceste lucruri.

Nu uita ca el s-a indragostit de fata care erai,delasarea si schimbarea ta de acum nu va face bine,poate te cauta si el,fara sa te gaseasca,redevino cea care erai,intr-o cat mai mare masura,vesela,moderna,vioaie!
Asta nu inseamna ca trebuie sa iesi din nou la cluburi si sa pierzi noptile fara el,dar iti poti regasi prietenii si poti insista ca si iubitul tau sa incerce stilul tau de viata,tu pe al lui l-ai incercat,nu?
happy

Asadar,regaseste-te.
Pentru ca poti.
Ramai indragostita, ramai fidela omului drag, dar nu te transforma in umbra lui, o stie de-o viata si nici macar n-o mai observa, risti sa patesti acelasi lucru.
Deci, wake up!
happy

| IsJustMe007 explică (pentru greece12):

Multumesc de sfaturi! :* Asa am sa fac, sper sa reusesc si sa ma "regasesc" :* :* pupiiici!

| greece12 a răspuns (pentru IsJustMe007):

O sa reusesti,te asigur, deja ai in tine dorinta asta si nu e deloc greu sa ti-o implinesti!
Poti, pentru tine lupti si, de ce nu, pentru voi!

| IsJustMe007 explică (pentru greece12):

Asa e, chiar o sa lupt pentru noi!

| greece12 a răspuns (pentru IsJustMe007):

Foarte bine!
happy

5 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Sa iei o pauza in relatie sau sa te bucuri ca baiatul te iubeste chiar daca nu te machiezi si nu stai 10 ore in oglinda, e bine sa fi mai naturala sincer, asta e parerea mea, daca tie iti place sa te machiezi, tu decizi. In general fetele sunt nesigure pe aspectul lor, iar daca nu se machiaza complexele cresc, mai bine incerci sa vezi ca esti frumoasa (destul incat sa tii un baiat langa tine) si sa te bucuri de relatie, cand sentimentele se vor stinge, nelinistea va fi si mai mare.winking