| anonim_4396 a întrebat:

cum as putea sa`mi pun picioarele in evidenta, m-ar interesa mai mult niste tinute, precizez am 1.65 si in partea de sus coapse sunt un pic mai groase iar de acolo in jos sunt subtiri si frumoase.

26 răspunsuri:
| Yosifica a răspuns:

1 la mana sunt fata, 2 la mana nu inseamna ca daca ai 5 kg in plus esti neaparat gras si nu poti sa alergi sau sa faci sport, sau sa fi un om normal, esti la fel ca ceilalti nu esti mai prejos cu nimic

| Wøodenpints a răspuns (pentru Yosifica):

Grăsimea înseamnă nesimţire. O persoană grasă e o persoană nesimţită cu ea însăşi.
Ai un corp. Ai grijă de el.

| Yosifica a răspuns (pentru Wøodenpints):

Cum poti sa traiesti? ti s epare normal sa-i desconsideri pe altii? daca ai avea prietenii plinuti, sau probabil nu ai ii excluzi ca nu sunt prea buni pentru tine, in loc sa te uiti la caracter si comportament te uiti numai la fizic

| Wøodenpints a răspuns (pentru Yosifica):

Toţi prietenii mei pe care-i am,sunt destul de înzestraţi cerebral,încât să-şi dea seama că nu poţi să leneveşti toată ziua cu curul în braţe şi să arăţi ok.
Chestia cu "lasă fizicul,uită-te la caracter şi ce om bun sunt" o spun doar ăia care au eştuat la capitolul estetică. Adică nu am auzit niciodată asta din gura cuiva care arată bine. Este ca o consolare pentru voi. Cu toate că nici vouă nu vă place cum arătaţi,dar lăsaţi lumii senzaţia că pentru voi contează mai mult interiorul,şi mai puţin sau deloc exteriorul. Nu-i chiar aşa.
Prima şi prima dată când văd o fată,mă uit la ceea ce se observă cu ochiul liber,şi dupa aia decid dacă merită sau nu să vorbesc cu ea. N-am mers niciodată pe ideea "este grasă şi are o pădure de coşuri pe faţă,dar să vorbesc totuşi cu ea, poate are un suflet bun". Căcat, una care mănâncă un porc la o masă şi se fereşte ca de gripă să facă efort fizic, să nu i se topească osânza, nu prea are ce chestii relevante să scoată pe gură. Gură, care rareori nu e ocupată cu mâncatul.

| Yosifica a răspuns (pentru Wøodenpints):

Sunt multe persoane asa zice frumoase care se considera urate si care este problema ta? da sunt ''grasa'' cum consideri tu, dar nu ma critica nu sti cum ma comport eu ce caracter am, poate sunt o persoana buna, chiar daca mama natura nu ma inzestrat atat ca pe tine sunt tot om si da, e foarte rau ceea ce faci in fine majoritatea sunteti la fel fizicul prima data si dupa aia caracterul, atunci luativa o pitipoanca, fara suflet, de fapt pe voi nu va intereseaza sentimentele ca doar o tineti sa va laudati uite ba am si eu prietena, faci ce vrei dar nu`ti permit sa ma critici, e problema mea, poate timpul nu-mi permite sa fac sport tot timpul, mai sunt si copii numiti ''tocilari '' cum ii numesti tu presupun care stau toata ziua cu nasu prin carti si de abia in weekend mai ies si ei printrun parc etc si nu stau toata ziua prin baruri sa piarda timpul si sa practice atat de mult sport sau sa mearga la sala

| Wøodenpints a răspuns (pentru Yosifica):

Uite,vezi,acum tu încerci să-mi ghiceşti mie caracterul. Nu merge aşa. Nu-s deloc cum zici tu acolo, dar mai spune că mă amuzi. Pentru mine tot giboană rămâi.

| Yosifica a răspuns (pentru Wøodenpints):

Asta e e doar parerea ta, familia, prieteni si iubitul au o alta parerea despre mine nu ma intereseaza jignirile tale, dar gandeste ceea ce spui te incurci in afirmatii, mai sus ai spus cum faci tu si apoi cand ti-am explicat ceea ce faci ai zis ca nu esti asa si ''giboana '' sau nu sunt iubita asa cum sunt gasesteti tu o gazelelaughing fara suflet si vei vedea

| Wøodenpints a răspuns (pentru Yosifica):

Cine a spus că prefer mimoze siliconate şi mai proaste decât o legumă? Am spus eu asta? Nu cred. Îmi ajunge o fată simplă care ştie să aibă grijă de corpul ei, şi nu-i iese şoricul printre tricou şi curea.

| Yosifica a răspuns (pentru Wøodenpints):

Da ok lasa am vazut ca esti batut in cap numai trebuie sa`mi zicilaughing

| Wøodenpints a răspuns (pentru Yosifica):

De ce spui asta? Adică,eu m-am luat de tine, pe baza lucrurilor ce le-ai afirmat chiar tu.
Sau spui asta, doar ca să ai ceva cu care să-mi răspunzi, fiind evident că chestia cu "bătut în cap" este extrem de generală, şi nu prea se poate demonstra.

| Alexaaandraaa a răspuns (pentru Yosifica):

În timpurile noastre se poate rezolva aspectul fizic, acum depinde și de tine dacă ești dispusă să alergi în fiecare dimineață câteva ture de parc și să ai grijă la alimentație, totul depinde de tine câtă voință ai, pe mine comentariile răutacioase mar face să devin mult mai puternică și să le dovedești că poți. Nu cred că există personă care să își dorească și să nu reușască. Da cand te întâlnești cu cineva prima dată se uită la fizic iar după dacă ai și caracter și mai bine. Concluzia mea nu a fost să te jignesc s.au să te fac să te simți prost, nici gând doar să îți spun să incerci să scapi de kilogramele care vrei să le ascunzii. Spor la treabă!

| Yosifica a răspuns (pentru Wøodenpints):

Iti demonstrez din afirmatile tale ca esti! nu ai dreptul sa te iei d emine nu ma cunoasti, in fond definitiv nu sti cum arat la 1.65 si 55 kg e foarte ok ca am eu unele fixuri este altceva

| Wøodenpints a răspuns (pentru Yosifica):

Ia să văd,cum îmi demonstrezi? Dar,dacă poţi,demonstrează-mi mai întâi că ştii să scrii.Din ultimul răspuns mi-ai demonstrat că ai cam chiulit de la ora de limba română când erau reduceri la şaorme.
Ştii,atunci când arunci cu insulte sau însuşiri spre cineva,mai ales în mediul virtual,acestea trebuie să vină însoţite de argumente solide, altfel pari un om extrem de limitat, care când se vede încolţit aruncă cu insulte fără nicio logică.
Oricum, mă amuzi. De la începutul întrebării şi până la răspunsul ăsta, ţi-ai cam modificat maniera de a răspunde.

| Alexaaandraaa a răspuns (pentru Yosifica):

O întrebare : câți anii ai?

| Wøodenpints a răspuns (pentru Yosifica):

Şi hai să-ţi mai spun o fază.
Cât timp ai petrecut storcându-ţi creierul ca să-mi răspunzi mie la mesaje,tot,gândit+scis,ţi-a luat ceva timp. Timp pe care-l puteai folosi să bagi câteva serii de genoflexiuni,care,îţi spun eu sigur că te-ar fi ajutat să arzi destule calorii şi să mai topeşti din grăsimea de pe pulpe.
Simplul fapt că tu ai ales ca să-mi răspunzi mie, arată că nu timpul este problema ta, că nu ai timp să faci sport. Asta este o hestie de suprafaţă, o scuză, că timp ai destul. Lenea rămâne marea problemă.

| Yosifica a răspuns (pentru Alexaaandraaa):

Conteaza?

| Yosifica a răspuns (pentru Wøodenpints):

''scis'' si comentezi ca eu nu stiu romana ca am scris ceva impreunatlaughing da mai gata hai inceteaza, nu e problema ta cum arat eu sau cat de des stau pe scaun sau lipsesc de la ore sau cat invat, vezi-ti de viata ta, daca nu-ti conine u intra la intrebare, tu te amuzi? dar eu? mor de ras cand vad prostia omeneasca ce au ajuns oamenii in ziua de azi.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Yosifica):

Am făcut o greşeală de scriere, atâta tot. Tu eşti certată cu gramatica, asta-i altă chestie.
Oricum nu-mi pasă mie cum arăţi, doar râdeam de tine.

| Yosifica a răspuns (pentru Wøodenpints):

Nu, tu esti certat rau de tot mai sus ai scris in loc de chestie ''hestie '' asa caoh go on nu stiu care are scoala mai multa

| Wøodenpints a răspuns (pentru Yosifica):

Ce fac eu,se numesc greşeli de scris. Mi se pare şi normal,după o noapte nedormită şi două cafele. Pot apăsa o tastă greşită,în plus sau în minus. Însă oricât de obosit aş fi,încă mai respect gramatica limbii române. Mi se pare o chestie aşa,dacă nu de şcoală, măcar de bun simţ.
în fine, acum am găsit altceva de făcut, deci discuţia asta a cam luat sfârşit.
Fii mândră, m-ai ţinut treaz.

| Alexaaandraaa a răspuns (pentru Wøodenpints):

Eu una am tras concluzia că este un copil care odată ce îi iei jucăria începe să plăngă, metaforic vorbim. Cât i.ai explica nu bagă la cap, ți.ai pierdut timpul degeaba, cu toate că este mai mare cu un an ca mine nu are minte nici de 10 anii.

| Yosifica a răspuns (pentru Alexaaandraaa):

Asa si 14 am care este problema ta, te bagi in discutie si nu vezi afirmatiile lui legate de gramatica, pai nu te supara cele de scris le-am facut si eu, scrisul tine de gramatica, nu ma supar nu ma intereseaza jignirile unui ''nimeni'' pentru mine nu exista astfel de oameni cum am zis sunteti perfecti si continuati`va viata asa cum vreti ca faceti bine, dar va rog lasati pe cei ''grasi '' in pace nu afecteaza pe nimeni ceea ce spuneti, suntem imortali si prin varsta voastra ne aratati imaturitatea de care da`ti dovada in momentul de fata, daca vroiai sa raspunzi la intrebare ma ajuta`i cu un rasp, nu intra`i doar sa vezi cearta mea cu el si sa o comentezi...fiecare cu parererile lui, gandesc foarte bine pentru varsta mea si nu vine unul de 20+ani sau cat are sa se lege de viata mea, cum arat, putea unele sfaturi, dar nu sa comenteze intr-un mod total ''agresiv'' verbal si noninteresant pentru mine

| Alexaaandraaa a răspuns (pentru Yosifica):

Scuză-mă dar după cum vezi mai sus ți-am lăsat și un link. Și nu cred că ți.am adresat eu un cuvânt ''agresiv''. În fine discuția se termină aici. Un sfat fii mai calmă, nu.i bun stresul.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Alexaaandraaa):

+1

| Yosifica a răspuns (pentru Alexaaandraaa):

Adica in limbaj ma refeream fiindca, ai zis ca nu am minte nici cat una de 10 ani asta e, incheiem nu ma incalzeste cu nimic ca imi pierd timpul dand explicatii