| Denisa4165 a întrebat:

Cum este profilul economic? La ce se da teza/bac? Daca sunteti la Xenopol imi puteti da detalii despre liceu(profesori, elevi). Cum e matematica la economic? Mi s-a spus ca este mai usora si ca se numeste M2. Funda

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum sa fie matematica mai usoara la un liceu economic, cand toate studiile economice si contabilicesti se bazeaza pe matematica pura? La un liceu economic, matematica este obiectul principal si se face la greu!
Daca vorbesti de profilul ospatar-bucatar din cadrul liceului economic, atunci se face putina matematica.
In ce privesc profesorii, sunt la fel ca peste tot. Tu inveti sau nu, ei te noteaza conform cu pregatirea ta.
Elevii sunt la fel, ca in orice liceu, intra doar cine-i bun la matematica si este capabil sa obtina note mari la admitere.

| DariusAlThau a răspuns:

Eu sunt pe economic in a 9 a este ok noi facem si practica 1 sap pe semestru chiar înveți niste lucruri importante la mate faza este ca am 3 ore de mate pe sap si 9 ore de economie sunt 3 feluri de economie este chiar usor