| Happinessssss a întrebat:

Bună.
Cum fac persoanele să se aproprie de mine? :3 Adică...cum să-mi fac prieteni? puppy dog eyes
VĂ ROG, FĂTĂ JIGNIRI!
Mulțumesc.batting eyelashes

3 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Poate ti se pare complicat,dar este atat de usor sa-ti alegi prieteni adevarati,dintre cunostintele de zi cu zi.
Nu se poate,ca sa nu ai cunostinte:la scoala,in blocul(casa)unde stai,acolo unde faci o anumita activitate(sport,un cerc unde faci un anumit hobby,etc).
Fii asa cum esti tu,naturala,dar cu mult bun simt,politicoasa,amabila,saritoare la nevoile altora,mereu optimista,fara hachite de "fata jignita",fara sa fii mereu in atentia celor din gasca ta, adica sa nu fii bagareata, sa nu contrazici mereu orice s-ar spune, sa fii mereu vesela, zambitoare(doar asa o sa fii fata optimista din gasca).

| mimi2000mimi a răspuns:

Nu cauta asta neaparat...asta nu este un scop, e o intamplare. Nici eu nu am prieteni fiindca efectiv nu sunt genul meu, sunt niste persoane neplacute si chiar nu am de unde alege.

Nu te stradui sa ii cauti, fii tu insati si daca ai noroc...

| David_New_1992 a răspuns:

Nu stiu cum sa iti explic... Totusi. Am gasit un videoclip foarte interesant... Sper ca te-am ajutat :)
http://www.jw.org/......-adevarat/