| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Cum imi pot convinge parintii sa ma lase sa ma transfer la un liceu mult mai bun?

1 răspuns:
| Turtura24 a răspuns:

Prezintă avantajele și dezavantajele. De asemenea, trebuie sa fii hotărât cu adevărat! Dacă ai și note bune și te descurci, trebuie doar sa mai dovedești. Fii tu cel implicat in problema pentru a le dovedi ca poți! Și dacă sunt probleme legate de adaptare sau financiare, arata le ca ai un plan și ca este important pentru tine!