| AmyAmaLyAAA a întrebat:

cum invatati voi o poezie? trebuie as invat pana marti poezia "la cigale et la fourni"...replicile(ceea ce zic personajele) am invatat, dar restul nu-mi intra in cap! o modalitate de invatat usor! funda!

1 răspuns:
| simpleGirlandrutza a răspuns:

Tu citesc 2 versuri apoi inchid cartea si le repet pana imi intra in cap, dupa ce am memorat cele 2 versuri trec la urmatorele 2, iar dupa asta repet strofa cu toate versurile si repet si strofele anterioare.