| daiana a întrebat:

am si eu o problema, sunt in clasa a8a si sunt dimineata. dupa-amiza cand vin de la scoala trebuie sa invat si nu-mi intra nimic in cap... anii trecuti cand eram dupa-masa la scoala invatam, acum imi este asa de greu. plus ca am de invatat si la 3-4 materii pe zi si nu pot face fata. invat ca papagalu. cine cunoaste modalitati pentru a invata mai repede si sa-mi fie usor? sau sa-mi spuneti voi cum invatati.

3 răspunsuri:
| LoveAngel223 a răspuns:

Pai simplu Iti iei materiile la care trebuie sa inveti citesti de 3 ori dupa care inchizi cartea si spui c ai inteles eu asa fac si merge ff bine... dar trebuie sa fi odihnita si iti trebuie un program

Sa zicem

Vii de la scoala
Mananci
Dormi/Te odihnesti
Iti faci temele
Inveti
Timp liber
Somn

| Lorree a răspuns:

Buna! Pai.si eu sunt dimineata la scoala, si am f mult de invatat, doar ca eu dupa-masa am volei, si de obicei ma apuc la 7 de teme.[in unele zile am ore de mate si engleza].
Eu daca nu as merge la volei, as veni de la scoala, as manca, m-as odihni o ora. aproximativ si as incepe sa invat.Citeste lectiile, nu incerca sa le tocesti, pentru ca nu rezolvi nimic. Dupa ce le citesti, incearca sa povestesti ceea ce ai citit.Eu asa fac. Sper ca ti-am fost de folos:*

| Lorenna a răspuns:

Dimineata inainte de scoala trezeste`te mai devreme cu o ora sau o jumate de ora si invata dimineata...

eu una asa invat si nu ma pot plange ca nu retin nimic

bafta la invatat:d