| Dianaaaaa2100000 a întrebat:

Buna cum o imi.pot convinge parintii sa ma mute la alta scoala? Trec clasa a 8-a si nu vor sa ma mai mute pt mai un an dar am absente la scoala la care sunt si mi-e rusine sa mai merg....cum sa ii conving?

Răspuns Câştigător
| Snuffkin666 a răspuns:

Sa inteleg mai bine, momentan esti in clasa a 7-a? Daca ai absente, vorbeste cu ai tai, zi-le motivele din cauza careia nu stai la scoala( sper sa fie numai sociale altfel nu ai scapare). In primul rand sa ai absentele motivate, fa parintii sa inteleaga DE CE vrei sa schimbi scoala si poate se intampla. Totul depinde de atitudinea ta si de ambitie