| DunkelheitBu a întrebat:

Cum imi conving parintii sa ma mute de la o scoala bunicica la... waldorf? daca sunt foarte aproape una de alta?

funda

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea să te informezi asupra avantajelor pe care le are această școală și cu ce e superioară celei la care te duci acum.
Probabil ei se tem din cauza „riscurilor" cum ar fi acomodarea cu colegii, sistemului de notare diferit sau nu pot să perceapă că nu se dau note.

Ai putea să le explici că sunteți evaluați diferit pentru că e o școală care are alt sistem ce ție îți place mai mult, iar de acum ai de gând să înveți și mai mult, nu să te culci pe o ureche, fiindcă, dacă nu erai interesată, altfel nu voiai să schimbi școala.

| AAlinaaa a răspuns:

Esti din Braila? daca da, sa stii ca acea scoala waldorf nu este tocmai buna. eu zic sa inceri la scoala 8. eu am invatat acollo iar profesorii sunt exceptionali, la fel si scoala

| DunkelheitBu explică (pentru AAlinaaa):

Sunt din Bucuresti si scoala de acolo e draguta, dupa parerea mea, am prieteni, deci stiu

| BaDz a răspuns:

Buna,Eu zic sa incerci sa le dai niste motive bune pentru care ar trebui sa te mute, eu cred ca ar merge, multa bafta.