| Valasutean_Briana_2002 a întrebat:

Cum pot sa-mi conving parintii sa ma mute la o alta scoala?
Dau fundita la cei care ma ajuta

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daca ai un motiv intemeiat, discuta cu parintii, iar ei, cel mai probabil, vor fi de acord sa te mute la o alta scoala.

| Infraverde a răspuns:

Spune-le ca vrei sa purtati o discutie serioasa si explica-le de ce vrei sa faci lucrul asta. Vino cu argumente pertinente, si fa-i sa iti inteleaga motivele. Indeamna-i sa se puna in pielea ta, sa priveasca lucrurile din punctul tau de vedere. Daca motivele tale sunt serioase, o vor face.

| OnuOnulică a răspuns:

Dacă știi că nu vor ce rost are să îți mai răcești gura de pomană? Le spui că dacă nu te mută nu mai mergi la școală...