| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa imi conving parintii sa ma mute la alta scoala

8 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

Ai motive întemeiate? Dacă ai, le poți spune lor. ( de ex.: neînțelegerea cu colegii, nu înțelegi ce predă profesorii ș.a.)

Numai bine...

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Ai putea fi foarte cuminte si ai putea sa ii rogi frumos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cea mai simplă metodă e exmatricularea.Atunci știi sigur că te muți la altă școală.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Trebuie să ai un motiv întemeiat.
Îi rogi frumos.
Spune-le pur şi simplu că vrei să te muţi la altă şcoală.
Te pup!

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Incercand sa folosesti semnele de punctuatie. Daca nu stiu motivele, n-am ce sa te sfatuiesc.

| andreeamihele a răspuns:

Spune-le motivul pentru care iti doresti sa te muti la alta scoala.

| Elena00100 a răspuns:

Ai putea arunca motive s-au pur si simplu sa te comporti frumos si poate or sa vrea. happy

| badboy50087 a răspuns:

Cel mai bine este sa le expui clar si la obiect niste motive serioase. Spune-le ca este spre binele tau deoarece la scoala ta de acum ( exemplu de raspuns) nu te intelegi cu colegii, nu explica bine profesorii, etc. big grin