| gabyta23072002 a întrebat:

Buna sad! Cum pot sa imi conving ambii parinti (mai ales pe TATA) sa ma lase sa dorm la bff-ul meu? Este vacanta si chiar nu stiu ce sa fac...VA ROOGGGG!
Funditzuca

6 răspunsuri:
| DavidUnicorn a răspuns:

Păi, îi spui că doriţi să vedeţi un film, să vorbiţi despre şcoală, dacă nu sunt de acord, atunci zi să vină prietena la tine! O zi bună! Funda?

| piisycutzza a răspuns:

Roaga-te de ei, spune-i ce o sa faci, zii ca esti mare si sa aiba incredere-n tine

| Petre_Razvan_1994 a răspuns:

Sa vorbeasca cu parintii bff-ului tau

| ℓยкค a răspuns:

Șantaj. Funcționează de fiecare dată în cazul meu.

| Elena_Mara_1977 a răspuns:

Ii poți spune ca faci un proiect pentru școală...Si tu cu el \ea formați o echipa.

| kiti1999 a răspuns:

De obicei parintii au mai multa incredere atunci cand vorbesc cu parintii celui /celei la care vrei sa dormi 1 atunci cand sunt asiguratii ca cineva le supravegheaza copilul! daca faci asta si le mai promitii si cateva note bune si un nu mai chiulesc sau o sa-mi fac curat in camera, fii sigura ca te vor lasa!