| SlowLikeSnow a întrebat:

Cum pot sa-mi aflu marimea la sutien daca masura sanilor este 90? Ms mult:*

2 răspunsuri:
| Slow a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi intr-un magazin de lenjerie intima si sa ceri ajutorul vanzatoarei. In orice caz, stiu ca trebuie sa te masori cumva si sub sani. Nu stiu daca te ajuta, dar la mine masura sanilor este de 95, iar la sutien port 80 B sau 80 C (depinde de modelul sutienului).
Succes!

| AndutzaAndu a răspuns:

Ar trebui să mergi la un magazin la care vând şi sutiene. După măsura sânilor aş spune că (,) cupa care ţi s-ar potrivi ar fi C. Dar nu e neapărat, poate să fie şi cupa B. Nu te poţi lua întotdeauna după măsura exactă a sutienului, depinde de acel sutien. Adică nu poţi să cauţi întotdeuna un sutien de mărimea 85 C să zicem pentru că depinde şi de sutien, nu toate sunt la fel.