| Mirela_Palasanu_1994 a întrebat:

cum pot sa scap de cosurile de pe fata si de semnele ramase de la cosuri? funda (vreau ceva natural ) :***

2 răspunsuri:
| Jhfdfd a răspuns:

Nu exista ceva pentru cosuri care sa mearga de la o persoana la alta, daca ma intelegi. Eu pot sa iti spun acum n creme si de astea dar tie pot sa nu iti folosesasca, deci ideea e ca degeaba incerci la nimereala [uneori merge] ca iti strici tenul... Eu am aceeasi problema cu "acneea" - care nu mai e acnee laughing, si pot sa iti spun ca am incercat multe si nu au mers, acum folosesc doar pentru hidratare solutia aia Doina cu laptisor de matca si sa stii ca e destul de buna. Iar pentru cosuri, ca sa se usuce aplic pe tenul curat isotrexin gel [doar pe cos] si in maxim 2 zile, daca este un cos normal dispare happy...

| Duku99 a răspuns:

Pff... Pai, am gasit ceva, dar la mine nu a mers. Poate la tine merge. E o chestie pentru a indeparta punctele negre si cele galbene. Amesteci un albus de ou cu o lingura de suc de lamaie pana incepe sa se faca spuma. Rupi 3 bucati de servetele, cat de mari vrei tu. Unul pentru barbie, unul pentru nas si unul pentru frunte. Le inmpoi in amestecul ala, si le pui pe fata. Ii trebuie cam 30-40 de minute sa se uste si cu putin noroc poate te curata de puncte. Cu mine nu a mers, dar am auzit ca la unii merge smecheria. Sper sa te ajute thinking