| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa scap de parul pubian? Este foaaaarte gros si lung, dar mai ales des. Se vede foarte urat prin costumele de baie, am încercat sa scap cu crema depilatoare dar nu este destul de puternica încât sa înlăture parul, iar la epilare cu ceara nu rezist, este prea dureros! Credeți ca ar fi o idee buna sa îl înlătur cu mașina de ras(nu este din aceea de tuns parul din cap, este pentru parul de la subraț)? Puteti sa îmi dați câteva sfaturi? (nu vreau sa ma rad cu bic-ul sau cu cele speciale pentru femei). În plus, vara vine foarte aproape și trebuie sa merg la plaja! Scuzați categoria, dau funda!

5 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Folosești aparatul de ras în zona de lângă coapse (unde e marginea slipului), în rest îl tunzi foarte scurt.

| mihai69 a răspuns:

Eu am o mașină de tuns barba - merge perfect.
Remington.

| Fata1234 a răspuns:

Cu epilatorul încerca sau poți tăia din el dar nu aproape de rădăcină (mukte peroane spun ca se face mai gros dar dacă nu atinge rădăcină nu e nici o trebuie) și nu te mai epluca cu crema e nașpa și bic-up nu e de femei cred ca e cel mai bun în cazul tău și dacă pui și spuma de ras e foarte bine... Sfatul meu

| Fata1234 a răspuns:

Poți încerca și epilare definitiva dar costa mai mult (merita)

| Totostiuniti a răspuns:

Cu motocoasa in ***