| alabala_8116 a întrebat:

cum pot scapa de raul de masina? am citit despre Emetostop, credeti ca e bun? sau recomandati`mi ceva ce ati incercat si a dat roade, ori ceva natural. multumesc.

6 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Emetostopul functioneaza insa iti cam da o stare de somnolenta. Metroclopramidul nu mi se pare bun si alte medicamente nu am mai incercat.

| ascovit a răspuns:

thinking

Noi cand am mers in excursie anul' trecut, d-na noastra diriginta a spus celor cu rau de masina sa stanga o moneda n mana. O colega a incercat si nu i-a mai fost raud masinahee hee.

| BadBoyCristy a răspuns:

Ia de la facmacie travelgum. Eu aveam un rau de masina fenomenal, dar cu astea, nu mi-a mai fost rau de o groaaaaza de timp.

| pisi1793 a răspuns:

Foloseste metroclopramid.Este foarte bunwinkingEu am tot timpul asa ceva in casa. Poti lua 3 pastile pe zi.Depinde pe unde vrei sa pleci.

| Ella_7974 a răspuns:

Incearca pastile cu ghimbir. Se gasesc la plafar si sunt ieftine. Eu le folosesc de 2 ani si nu am avut deloc probleme dupa ce am luat...

| scmcristina a răspuns:

Eu am 21 de ani si imi este rau de cand eram mica, am incercat o gramada de medicamente si pana acum nici un rezultat, si m-am obisnuit cu asta, cu toate ca ie foarte urat.