| RyGoLeTa a întrebat:

Cum sa imi activez optiunea de la Vodafone de 4500 de min in retea, 100 nationale,si Mb pentru net, avand in vedere ca am inca veche optiune de 3000 min, 75 nat si fara net, daca reincarc cu 5 euro se activeaza aia de 3000, si ca sa imi activez pe cea de 4000 am nevoie de 5 euro inainte.Cum procedez?

Răspuns Câştigător
| ZiBa a răspuns:

Buna. Prima data dezactivezi optiunea cu 3000 minute in retea, 75 minute nationale. Dupa aceasta poti reincarca fara nici o problema si iti poti activa ce optiune doresti.

| RyGoLeTa explică (pentru ZiBa):

Cum dezactivez? Ce pasi?

| ZiBa a răspuns (pentru RyGoLeTa):

Apelezi la *100# si din cate stiu gasesti "Contul meu" s-au ceva asemanator. Intri acolo si o sa gasesti ceva de genul optiuni active. Intri la optiuni active dai pe optiunea care e activa si o sa iti scrie sa o dezactivezi. Astepti mesajul de confirmare si optiunea nu se va mai reactiva singura. Sper sa te ajute.

| RyGoLeTa explică (pentru ZiBa):

Multumesc! astazi chiar am incercat asta singura si mi-a iesit, eram curioasa daca si tu imi vei zice acelasi lucru. Funda!