| Iustiina a întrebat:

Cum sa scap de negii de pe degete? (am ceva de genul negilor dar nu stiu daca sunt negi.sunt ceva de genul: nu sunt foarte scosi din piele, sint culoarea pielii...si li se poate lua pielea.si daca o iau se face ca o scoarta, apoi iarasi se face pielea la loc.) deci ce ziceti?

4 răspunsuri:
| Miina a răspuns:

Buna.
Probabil ai un nigel[cred ca asa ii zice]
Nu exista remedii facute acasa.Du-te la farmacie si intreb-o pe doamna aceea ce ar putea sa-ti recomande pentru. nigei.Stiu ca era ceva [un spray cred] cu niste chestii mici ca si capetele la tigara pui pe acea buba si apesi.Si dupa ceva timp iti trece. Funda?puppy dog eyes.

| TheVampireDiaries a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa te duci la un doctor deoarece el este specialist si el iti poate spune ce sunt si ce poti face. sper ca ti-am fost de ajutor. funda?

| Diana_6198 a răspuns:

Http://sanatate.acasa.ro/boli/cum-sa-scapi-de-negi-10578.html
Uite aici Catalina.si iti garantez ca o sa scapi de ei.ca si eu am avut, dar am mers la mare si am scapat de ei.Te pup:*

| diana_6879 a răspuns:

Si sora mea a avut negi si vara in fiecare zi se dadea cu laptele de la frunzele de smochin. adica stii iei frunza si o faci in doua ( o pliezi ) si atunci iasa din ea un lapte pe care il pui direct pe negi. si cam in 2 saptamani sau 3 nu mai avea nimica. Bafta