| mirela15 a întrebat:

Cum se procedeaza cand se face gaura in ureche cu branula?

1 răspuns:
| NOTevenClose a răspuns:

1. Te duci la un salon profesional, daca nu vrei sa risti o infectie.
2. Daca ai chef sa il faci singura, fii pregatita de ce e mai rau.
Urechea de dezinfecteaza bine, (alcool sanitar), branula trebuie sa fie sterila, si bijuteria trebuie sa fie din titan sau otel chirgical, tot sterila (O dezinfectezi cu alcool sanitar) nu prostiile alea pe care le gasesti oriunde. Acelea sunt materiale poroase si sunt numai bune pentru o infectie. Trebuie ceva special pentru un pierce, daca n-ai chef de infectie. Marimea de obicei e de 16g sau 14g. Faci semn cu un marker/cerneala non-toxica daca e nevoie, bagi acul repede, (cu tot cu invelisul de plastic), scoti acul, tai plasticul cu o foarfeca curata, introduri bijuteria in plastic, tragi plasticul din ureche si ramai cu bijuteria in gaura.
Cumpara ceva de genul:
http://www.amazon.com/......B00EADCCMW

DIN NOU, du-te la un salon profesional. Nu merita sa iti risti sanatatea pentru ca nu vrei sa dai niste bani.