| justsmile8 a întrebat:

Cunosc un baiat de care a inceput sa imi placa.De fiecare data cand ne intanim undeva se uita dupa mine pe furis incontinuu.Cand ma uit la el se preface ca se uita in alta parte.Nu zambeste, dar se uita atent dupa mine si nu ma scapa din ochi.Un coleg l-a intrebat daca place pe cineva si el a intrebat "da ma place cineva din clasa ta pentru ca am vazut ca x imi zambeste".Faza e ca eu nu zambesc niciodata in prezenta lui.El a zambit o data cand m-a vazut(conform unei prietene). Cesa inteleg? ma place sau nu?

2 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Daca vrei sa afli daca cu siguranta te place du-te la el si incepe o conversatie iar daca vorbeste mai putin si se mai incurca la cuvinte e evident ca te place.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, poate ca i s-a parut vreo data ca i-ai fi zambit lui din greseala, si poate ca ii esti la inima. Deceaba nu se uita asa la tine.