| ticaela a întrebat:

cunosc un baiat de la mine din clasa de care imi place foarte mult de la un timp. as vrea sa stiu daca si el ma place dar imi este rusine sa ma duc sa vorbesc cu el. il vad uitandu-se la mine si intorcand capul daca imi indrept privirea inspre el, apoi daca iesim cu prietenii il vad apropinduse de mine (incercand sa stea cat mai aproape), imi zambeste tot timpul. chiar nu stiu ce sa cred. dar problema este ca nu sunt singura cu care se poarta asa. mai este o fata de care se spune ca iar fii placut anul trecut va rog ajutati-ma nu mai stiu ce sa credthinkingthinkingstraight face

Răspuns Câştigător
| smile a răspuns:

Buna! Doar ca iti zambeste si incerca sa fie in juruk tau nu inseamna ca te place(cum ai spus si tu nu esti singura cu care se comporta cu el)Cred ca cel mai bine ar fi sa lasi timiditatea acasa si sa vorbesti cu el astfel vei vedea comortamentul lui si din acesta poti trage niste concluzii. Daca te lasi invinsa de timiditate nu vei putea afla ce simte cu adevarat. Sper ca te-am ajutat.succes

6 răspunsuri:
| ticaela explică:

Cea care a pus intrebarea are 15 eu am 12

| AlexMaddox a răspuns:

Pai sigur te place, si nu mai fii timida ca nu rezolvi nimic, asa eram si eu.

| PiGeY a răspuns:

Asteapta sa faca un pas catre tine. Daca nu face, il iei tare! Ba baiatu` ce tot te dai pe langa mine? iti place de mine? zi, da sau nu! simplu! laughing totusi, cati ani ai?

| LOLanime1998 a răspuns:

Incerca sa te apropi si tu de el si sa-i dai impresia ca il placi, iar daca dupa un timp nu te abordeaza ar trebuis a iti faci cura sa o faci tu altfel vei pati ca mine si iti vei ierde interesul pentru el fix cand el te inteaba da ca veti sa fiti ipreuna! ok sper ca te-am ajutat

| anonim_3429 a răspuns:

Draga gabi
fiind prietena ta cea mai buna iti spun exact cum am facut si eu
sti bine ca si eu eram timida
d ce nu vrei sa ma asculti du-te vorbeste cu el pe mess face 2face de ce?
eu si azi am vorbit cu elk
sti bine ca si eu eram asa tmida, dar in vara m'amd ezghetat
sa nu cumva sa credetio ca asa este doar cu baietii
si nu te supara te voi da putin de golbig grin
iesim cu prietenii si ea sta in picioare toti i spun dar stai jos, ea nexam, stau un picioare
faceti ceva incuurajati'o sa se dezghete
eu incerc de 6 ani si cat de cat a mers
va rog faceti ceva si ajutati'o sa fie mai dezghetata
va rog eu va dau funda de pe contul meu
pleasepuppy dog eyes
fata chiar are nevoie de ajutorpuppy dog eyes